Roperace

Polega ona na dotarciu do Mety używając tylko Liny. Czas na turę to 30 sekund. Na początku teleportujemy robaki na start, a następnie już tylko lecimy przez labirynt w kierunku mety. Może dojść do remisu jeżeli przeciwnicy dojdą do mety tura po turze (bez różnicy 1 tury w której jeden z nich nie zdążył dojść)

Czas gry: 15 - 50 min
Liczba robaków: W zależności od trudności mapy: 1-7, przeciętnie 3
Rodzaj: styl linowy

Zasady

  • NRK - Zakaz knockowania (wpychania do wody robaków przeciwników). Polega to na rozbujaniu się liną i uderzeniu wormsa przeciwnika który spada do wody a nam otwiera się spadochron i bezpiecznie łapiemy się z niego liną.
  • S@S: na początku teleportujemy swoje Robale na pole startowe.
  • Aby wygrać rozgrywkę, przynajmniej jednym Robalem musimy dojść do mety.

Mapa

http://wmdb.org/maps?type=rr

Opcje Robaczego Tygla

  • "Tryb boski"

Strategia

  • Zawsze gdy zaczepicie się liną włączajcie spadochron bo może on was wiele razy uratować. Nawet najlepszy może czasem potknąć się. Wtedy nie należy nic robić tylko czekać aż sam otworzy się spadochron. Wybieramy szybko linę i naciskamy spację. W ten sposób uratujemy robaka przed stratą tury, bądź też co gorsza - wpadnięciem do wody!
  • Zacznij jednym robalem i graj nim w każdej turze, a jeśli nieszczęśliwie utonie, zacznij od nowa następnym żołnierzem. Nie ma sensu co turę zaczynać od nowa każdym ze swoich robaków.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License